Header image  
 
  

 
 
 

 
 

SVEIKI APLANKĘ VACLOVO SVETAINĘ

BITĖS MANO PADĖJĖJOS

Liaudies medicina medaus ir daržovių sunkos mišiniu gydo hipertoniją. Jis ruošiamas taip: imama po stiklinę burokėlių, morkų ir krienų sunkos (prieš tai nuvalytus krienus reikia pamirkyti 36 val. Vandenyje), pridedama stiklinė medaus ir vienos citrinos sunkos. Geriama 1 val. prieš valgį arba 2-3 val. po valgio po valgomąjį šaukšta 2-3 kartus per dieną. Labai vertingas medaus ir eršketuogių užpilas. Vienas valgomasis šaukštas sausu erškėtuogiu užplikomas 2 stiklinėmis vandens, verdama 15 min., aušinama, perkošiama ir pridedamas valgomasis šaukštas medaus. Geriama po puse stiklinės 2-3 kartus per dieną.

Medus vartojama nuo kai kurių skrandžio ir žarnyno ligų. Jis tinka sergant gastritu ir opalige, nes padeda gyti gleivinei ir stiprina visą organizmą. Sergant skrandžio ar dvylikapirštes žarnos opalige, medaus geriausia gerti 1,5-2 val. prieš pusryčius ir pietus, 3 val. po vakarienės atskiesto stiklinėje šilto virinto vandens. Jei sumažėjęs skrandžio rūgštingumas, medus geriamas su šaltu vandeniu.

Sergant kvėpavimo takų uždegimu, medus vartojamas kaip vidinis vaistas, taip pat inhaliacijoms, be to, ji galima ipurkšti ir ilašinti. Nuo plaučių uždegimu rekomenduojama gerti arbata. 2 valgomieji šaukštai sausu aviečių uogų užplikomi stikline vandens, 15 min kaitinama. I gautą užpilą įdedamas valgomasis šaukštas medaus. Galima pasidaryti česnako ir medaus migšini. Cesnakas sutrinamas ir santykiu 1:1 sumaišomas su medumi. Geriamas po 1 valgomaji gšaukgšta, užsigeriant šaltu vandeniu. Sergant sloga, trachėjos gleivinės bei bronchų uždegimais, daromos medaus inhaliacijos. Joms ruošiamas 30% medaus tirpalas. Jei nėra inhaliatoriaus, galima naudotis arbatinuku.

Nustatyta, kad medus tinka aterosklerozėes profilaktikai vartojamas vieną arba pusantro mėnesio be pertraukos, kasdien po 30 g su citrina. Patariama kartu gerti vitamino A
Bičių produktai yra jėga.Tokiam straipsniui ir svarbai galėjo geriau pasiruošti...
Medus yra pats geriausias angliavandenių šaltinis,jame daug ko visko ,o svarbiausia yra absoliutus cukraus pakaitalas.Tiesa,atsiranda tokių liurbių , nemėgstančių ar net negalinčių jo valgyti,mat jie alergiški jam...
Ziedadulkės iš yra pats geriausias maisto papildas ir jų ų užtenka vos du arbatinius šaukštelius suaugusiam žmogui per parą,bet tai nėra vaistas visgi...
Pikio (propolio ) skiedinys spirite yra pats stipriausias gamtinis antibiotikas ,naikinantis tiek daug,kad lengviau pasakyti ko nedezinfekuoja -tai virusių neveikia,o kitus beveik visus-todėl kvėpuokite jo garais ,nes tai valo plaučius,skalaukite propolio tinktūros keli lašai į stiklinę šilto vandens ir skalaukite burnos ertmę,gaųrgaliuokite susirgus angina,viršutinių kvėpavimo takų uždegimais-peršalimais,gerkite tokio mišinio po keletą gurkšnelių įisigijus skrandžio,dvylikapirštės žarnos opaligės, o gryna tinktūra tepkite visokius odoje atsiradusias spuogus,žaizdeles,įbrėžimus,nagų grybelius ir tt.Tinktūra patepta žaizda užgyja ar užsitraukia tiksliau kalbant vos per keletąa sekundžių... Bičiu pikio tinktūros įlašinus į aliejų galima pasidaryti silpnesnio vaisto odos problemoms gydyti-tai tik tokį EU pramonė ir tegamina,o anksčiau LT gamino ir vaistinėje galima buvo nusipirkti propolio tinktūros,o dabar tai uždrausta...
bičių pienelio produktai yra nuostabus imuniteto aktyvatoriai,tačiau irgi nevisiems tinka,nes žmogaus organizmas nėra prates taip stipriai stimuliuojamas
Net pačios bitės įgėlimas yra labai naudingas sergant radikulitais ir pan
Yra tokia metodika:
imama pincetu viena bitė ir leidžiama jai įgelti. kai praeina vietinio uždegimo požymiai,tada imamos dvi bitės ir taip pat leidžiama joms įgelti.kai praeina pėdsakai,imamos trys bitės ir taip iki 15 vnt,o po to jų kiekis mažinamas iki vieneto... Sakoma,kad imunitetas 10 metų pasidaro geležinis ir jokie ten peršalimai ir virusai tokiam žmogui tampa nepavojingi-toks bičių nuodų poveikis,užgrūdina žmogų
Gydantis pleistras iš bičių produktų-

Kad pasidaryti tokį gydantį pleistrą reikės keleto medžiagos gabalėlių, 100 gr kanifolijos(ji naudojama metalų litavimo darbuose ir yra gaminama iš pusų sakų).,13-15 gr gero natūralaus vaško ir valgoma su šaukštą alyvuogių aliejaus,nors tinka ir bet koks kitas nerafinuotas aliejus.
Būtina išsaugoti proporcijas.
Viską daryti naudojant nestiprią ugnį-emaliuotame indelyje ištirpinti kanifoliją ir truputi pakaitinti ,kad išgaruotų drėgmė, tada sudėti vašką ir ištirpinti pamaišant mediniu šaukštu ar mentele,o po to supilti aliejų ir gerai išmaišyti. Nuimti nuo ugnies ir leisti truputi atvėsinti ir perkošti per audini... Perkošus vel pakaitinti ir ilašinti propolio tinktūros 10 lašų jei reikės gydyti pragulas,odos opas,žaizdas puliuojančias,infekcijos pažeistas odos vietas.
Paimkite medžiagos gabalą ar dvigubą merliaus gabalą 10x 10 cm ir ištirpusią masę užpilkite ant tos medžiagos o kitu gabalu uždenkite .Gausis trigubo sluoksnio sumuštinis ,kuriuo galima gydyti beveik viską (atvėsintais žinoma) dedant ant odos ,ant skaudamos vietos,ant žaizdos tiesiogiai ir galima laikyti po keletą dienų nekeičiant ,jei nekraujuoja.Galima sekantį kartą pleistrą paprasčiausiai apversti ir vel laikyti keletą dienų.
Tokių pleistrų galima pasigaminti keletą ir laikyti kokioje sandarioje vietoje (dežutėje ) ir naudoti pagal reikalą.
Šiais pleistrais galima gydyti kaip pagalbine priemone asmą net sunkioje buklėje(efektinga),pragulos,žaižzdos,puliuojančios opos,,,
Pleistro medžiagos negenda labai ilgai,ypač su propoliu... PRIEŠNUDEGIMINIS TEPALAS

NAUDOJAMAS nudegus cheminemis medžiagomis,paprastai temperatūriniai nudegimai,pažeista oda infekcijomis- raudonoji vilkligė,psoriazė, neurodermitai,seborėja ir pan,puikiai padeda išsivaikščioti hematomoms, nuramina sergant mastitais, maitinančioms moterims,-šiuo atveju šis tepalas yra gana efektingas ir neleidžia atsirasti uždegiminiams pokyčiams,neleidžia išsivystyti chroniškai mastoatijai. Būtina tepti visa plotą ir palaikius masažuoti ir vėl tepti ,tiesiog kaip kompresą...
Pagaminti reikia- sauolėgražų aliejaus nerafinuoto,galima ir kitokio
sviežių kiaušinio trynių ,bicių natūralaus vaško -lygiomis dalimis...
Ė emaliuotą indą (turi būti sveika emalė) įdedamas vaškas ir silpnu karšciu istirpinamas, po to įpilti aliejų ir kruopšciai išmaišyti..po to nuimti nuo ugnies ir leisti ataušti iki 50 laipsnių ir sudėti kiaušinio trynius ir labai kruopščiai išmaišyti kad gautusi vienalyte masė maždaug grietinės konsistencijos.jei per tiršta tai keisti vaško proporcijas. atvesus galima tepti ant norimos gydyti vietos užtepant iš pradžiu ant medžiagos ir naudojant kaip kompresą. Pasigaminus didesnį kiekį ,kad nesugestų ,galima laikyti stikliniame inde šaldytuve ir ant viršaus užpilti truputi aliejaus,tada ant paviršiaus neatsiras pelesių ,šiaip produktas yra negendantis,,,
Gydomųjų savybių turi pikis (propolis, bičiu klijai). Pikis yra lipni, tiršto sirupo konsistencijos medžiaga, kurią išskiria bitės darbininkės is seilių liaukų. Bitės aptepa pikiu avilio sieneles, užkamšo plyšius, lipina juo korius.

Pikis yra kartus, turi specifinį malonų aromatą. Chemine sandara nepaprastai sudėtinga ir galutinai neištirta. Manoma, kad pikis susidaręs iš augalinių dervų, eterinių aliejų ir vaško. Jame yra daugiau kaip vienuolika cheminių elementų (vario, magnio, cinko, kobalto, bario, titano, nikelio, vanadzio, chromo ir kt.).

Pikis naikina mikrobus ir virusus, stimuliuoja audinių regeneracija, mažina skausmus, stabdo uždegimus, naikina grybelius, dedervines ir kt.

Bičių pienelis yra bičių priekinių žandų ir ryklės liaukų skystis, kuriuo maitinamas bičių motinos vikšrelis. Bičių pienelis – tai baltos spalvos drebučių masė, specifinio kvapo ir aitriai rūgštaus skonio. Jo cheminė sudėtis iki siol nėra pakankamai ištirta. Bičių pienelyje yra vandens, baltymų, lipidų, angliavandenių, apie 15 cheminių, 22 amino rugštys, vitaminu B1, B2, B6, PP, H, inozito, folinės rūgšties, fermentų ir hormonų.

Bičių pienelis aktyviai veikia bakterijas. Jis normalizuoja medžiagų apykaitą, didina organizmo atsparumą įvairioms infekcinems ligoms, stimuliuoja kraujo gamybą, reguliuoja endokrininių liaukų funkciją, padeda įveikti aterosklerozę ir koronarinį nepakankamumą, vartojamas sutrikus virškinimui, norint suliesėti ir kt.

Žiedadulkės – sudėtingas daugelio vertingų maistinių ir gydomųjų medžiagų koncentratas. Jas sudaro baltymai, riebalai, angliavandeniai, vitaminai, mineralinės druskos, hormonai, fitoncidai ir kitos organizmui reikalingos medžiagos. Be žiedadulkiu bitės negalėtų užauginti palikuonių, gaminti vaško. Jei lizde nėra žiedadulkių, bičių motinėle nebededa kiaušinėlių.

Bičių duona gaminama iš žiedadulkių, kurias vienos bites neša ir krauna i korių akutes, o kitos suslegia vilgydamos medumi. Tai lengvai virškinamas, baltymingas bičių ir jų perų maistas. Bičių duonoje yra pagrindinių maistinių ingridientų: baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų ir daug cheminių elementų.

Nustatyta, kad žiedadulkes gali buti geriausias dietinis ir baltyminis maisto produktas. Jos tonizuoja žmogaus organizmą, gerina apetitą. Ziedadulkes rekomenduojamos sergant virškinamųjų organų, odos, nervų ir endokrinines sistemos ligomis, hipertonija, mažakraujyste. Geriausia vartoti šviežias žiedadulkes. Paros dozė – 10-20g. Vartojamos 2 kartus per dieną 15 min prieš pusrycius ir vakariene. Musų ir užsienio medicinos literatūra nurodo, kad žiedadulkėmis sėkmingai gydoma anemija, reguliuojama vaikų žarnyno veikla, gydomas inkstų uždegimas, kepenų ir skandžio ligos. Vertingas žiedadulkių ir medaus mišinys santykiu 1:1 arba 1:2.

Žiedadulkes labai vertingos ligu profilaktikai ir maistui, nes jose gausu organizmui reikalingu medžiagų.